عنوان گروه خبري / روابط عمومی .
  • ساعت : ۳:۲۱:۵۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 24
  • کد خبر : ۸۰۴۶۷
بازدید ریئس مركز بهداشت غرب اهواز از تصفیه خانه شماره 2 آب اهواز
به گزارش روابط عمومی مرکزبهداشت غرب اهواز بازدید ازتصفیه خانه آب شماره دو اهواز با حضور رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز،کارشناس مسئول بهداشت محیط این مرکز و مدیران و معاونین شرکت آبفا انجام شد. دکترمهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در این بازدید که به منظور بررسی وضعیت بهداشتی تصفیه خانه آب اهواز و کیفیت آب ورودی و خروجی این تصفیه خانه و با حضور مسئولین شرکت آبفا از جمله مهندس مریدی مدیرعامل شرکت آبفا ،مهندس شاهمرادی معاونت

به گزارش روابط عمومی مرکزبهداشت غرب اهواز بازدید ازتصفیه خانه آب شماره دو اهواز با حضور رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز،کارشناس مسئول بهداشت محیط این مرکز و مدیران و معاونین شرکت آبفا انجام شد.

دکترمهرداد شریفی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در این بازدید که به منظور بررسی وضعیت بهداشتی تصفیه خانه آب اهواز و کیفیت آب ورودی و خروجی این تصفیه خانه و با حضور مسئولین شرکت آبفا از جمله مهندس مریدی مدیرعامل شرکت آبفا ،مهندس شاهمرادی معاونت بهره برداری ،مهندس رئیسی مسئول کنترل کیفی انجام گرفت،ضمن بیان خطرات و بیماریهای ناشی از مصرف آب غیر بهداشتی درصورت استفاده توسط مصرف کنندگان، خواستار تلاش جهت بهبود کارایی تصفیه خانه و تولید و توزیع آب با کیفیت مناسب شد.

 دکتر شریفی اظهار داشت: شناخت آب از نظر كيفيت و كميت و چگونگي حصول آن قدمي اساسي در جهت بهينه سازي مصرف آب مي‌باشد. شریفی افزود: بسیای از مشكلات بهداشتی كشورهای در حال توسعه، عدم برخوردای از آب آشامیدنی سالم است.

رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز افزود: آب آلوده به صورت مستقیم با بیماریهایی همچون  تیفوئید، حصبه ، شبه حصبه ، بیماری اسهال خونی،و ... در ارتباط می باشد وی بیان داشت آب سالم باید عاري از عوامل زنده بيماري‌زا ،عاري از مواد شيميايي زيان آور و  بدون رنگ و بو، و داری طعم مطبوع باشد.

در این بازدید مهندس مریدی از لایروبی و بازسازی حوضچه های ته نسینی و زلال ساز خبر داد و گفت: برنامه لایروبی و ارتقاء کیفیت کلاریفایرها در  دستور کار تصفیه خانه قرار گرفته و این کار در حال انجام است که با انجام این بازدید و حساسیت مرکزبهداشت یقینا تسریع در روند انجام آن صورت می پذیرد.

 دکتر شریفی ضمن تشکر از فعالیتهای صورت گرفته در تصفیه خانه شماره 2 آب اهواز ، لایروبی و پاکسازی حوضچه ها را امری مهم و پر اهمیت در بهبود کیفیت و زلالیت آب شبکه توزیع شهری  دانست .در ادامه بازرسی نشستی با حضور رئیس مرکز بهداشت ،ریئس شرکت آبفا اهواز ، معاونین شرکت آب و  مدیران و پرسنل  تصفیه خانه و کارشناس مسئول بهداشت محیط غرب اهواز در محل  تصفیه خانه در راستای  بررسی وضعیت موجود و ارائه راهکارهای مناسب برگزار شد. در این نشست  دکتر  شریفی مجددا بر مشکلات و بیماریهای مرتبط با آب  از جمله بیماریهای روده ای بر  توزیع آب بهداشتی  تاکید بسزایی داشت و از اوضاع شبکه فاضلابرو شهری هم ابراز نگرانی نموده و خواستار هم اندیشی و همکاری تمام مسئولین در رفع معضلات شبکه فاضلاب شهری شد .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز بهداشت غرب اهواز می باشد - آدرس : اهواز – کیان آباد -بین خ 15و16 شرقی- تلفن:3914234-3914233 و 3914223 -فکس مدیریت:3914230 -فکس دبیرخانه:3914227 کد پستی:6155745477

    V5.5.2.0